بیانیه مشترک جمعی از تشکل‌های دانشجویی پیرو وقایع ‌در حال وقوع در خوزستان

خوزستان

پیامبر صلی الله علیه و آله:إِنَّ النّاسَ إِذا رَأَوُا الظّالِمَ فَلَمْ یَأْخُذوا عَلى یَدَیْهِ أَوْشَکَ أَنْ یَعُمَّهُمُ اللّه ُبِعِقابٍ مِنْهُ؛

مردم آنگاه که ظالم را ببینند و او را باز ندارند، انتظار مى‌رود که خداوند همه را به عذاب خود گرفتار سازد. [نهج الفصاحه، ح ۸۳۳]

می‌نویسیم خطاب به آنان‌که از غم نان مردم تا سوگ پرپر شدن عزیزان‌مان در آسمان را، با باتوم و گلوله پاسخ دادند. خطاب به آنان که گویی راهی جز سرکوب نمی‌شناسند. برای آنان‌که «و بلغ‌ ما بلغ» گویان دستور تیر می‌دهند و آسفالت داغ خیابان‌ها و دیوار سرد زندان‌ها را به خون برادران، خواهران و کودکان‌مان آغشته می‌سازند. خطاب به آنان که چند صباح دیگر برای تشنگی سیدالشهدا و یارانش دسته‌های عزا راه می اندازند، ولی مردم تشنه لب خوزستان را دسته دسته عزادار عزیزان‌شان می‌کنند. علی اکبرها و علی اصغرها را پرپر می‌کنند و تاریخ کربلا را این بار پیش از محرم در این سوی مرز تکرار می‌کنند. این بار قبل از وقوع فاجعه‌ای دیگر، از آنان می‌پرسیم که تا کی قرار است گلوله پاسخی باشد برای تمام ناکارآمدی‌ها و بی کفایتی‌ها؟
می‌نویسیم تا شاید یک بار هم که شده پاسخی جز دار و درفش به‌ اعتراضات ‌مردمی بدهید که هشت سال برای این مرز و بوم جان فشانی کردند. به راستی سزای مردمی شریف چنین است؟

مردمی که دیگر نه غم گم شدن رای و غم نان، که غم تشنگی و بی‌آبی دارند.
می‌نویسیم تا بار دیگر اینترنت‌ها قطع نشود، خشاب‌ها پر نشود و جوانی در پی جوانی دیگر به زمین نیفتد و در آخر این سناریو نخ نمای همیشگی تکرار نشده و معترضین، عناصر بیگانه و مشتی اوباش، خطاب نشوند.

دیگر این شمایید که یا می‌آموزید از گذشتگان‌تان و تا امواج سهمگین خشم این مردم تشنه‌لب، دیوارهای سست و ترک‌برداشته‌تان را از میان برنداشته به حل مشکلات مردم این دیار همت می‌گمارید و مرحمی می‌شوید بر آلام مردم این سرزمین و یا به عنوان ظالمان در آینده یاد خواهید شد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف
انجمن اسلامی دانشجویان پیشرو دانشگاه تربیت مدرس
انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه شهید بهشتی
انجمن اسلامی رویش دانشگاه علم و صنعت
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی
مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *